🐄🐏Ящур – небезпечне захворювання, яке передається не тільки контактним шляхом, але й, зокрема, на транспорті, взутті та одязі.
☝️ Держпродспоживслужба звертає увагу громадян, які повертаються в Україну з країн, де були зафіксовані випадки ящуру (Угорщина і Словаччина) бути пильними і вживати такі заходи:
📍 дезінфікуйте взуття;
📍 не везіть з собою м’ясні та молочні продукти;
📍 не контактуйте зі свійськими тваринами не менше, ніж 3 доби після повернення.
❗Нагадуємо, що ящур – це вірусна хвороба, спільна для людей і тварин, що призводить до вибраковки всього поголів’я. Україна наразі є вільною від ящуру, проте в сусідніх країнах він фіксується.
#ящур #стоп_ящур #foot_and_mouth_disease
☀️ Світле свято Великдень асоціюється у всіх українців к пасками та крашанками. Через тиждень після великодніх свят зазвичай наступають поминальні дні.
🪺 Традиційно багато хто залишає паски та крашанки саме для поминальних днів.
☝️ Держпродспоживслужба не рекомендує зберігати варені яйця так довго, оскільки – це швидкопсувний продукт.
🙏 Держпродспоживслужба закликає всіх берегти своє здоров’я, не купувати продукти в невідомих місцях та не вживати швидкопсувні продукти після тривалого зберігання!
☝️В країнах ЄС зафіксовані спалахи ящуру та блутангу. Як наслідок, це високі ризики занесення хвороб на територію України.
Держпродспоживслужба у кожній області створила «гарячу лінію» для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг.
📲Ці номери оприлюднені на офіційному вебпорталі Держпродпоживслужби: https://dpss.gov.ua/bezpe…/epizootichna-situaciya/yashchur
Звертаємось до власників тварин: наразі – кожен повинен посилити увагу. Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри – негайно звертатись на «гарячу лінію» у вашому регіоні.
🌐Детальніше: https://bit.ly/42jDlVW
🐝🧾 Кожна пасіка в Україні підлягає реєстрації за місцем розташування. Це важливо не тільки для забезпечення простежуванності продукції бджільництва, але й для своєчасного попередження про обробку сільськогосподарських угідь в регіоні для уникнення випадків отруєння бджіл засобами захисту рослин.
☝️ Варто зазначити, що реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Держпродспоживслужби.
✍️ Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування. Якщо власник на деякий час перевозить пасіку в інший регіон – про це необхідно обов’язково повідомити органи місцевого самоврядування адміністративної території, на якій перебуватиме пасіка.
📲 У разі надходження інформації про заплановане застосування засобів захисту рослин в регіоні вказані органи самоврядування протягом чотирьох робочих годин повідомляють про це власників пасік та/або уповноважених ними осіб, зареєстрованих і таких, що прибули на кочівлю на їх територію, у встановленому законодавством порядку.
✅ Порядок реєстрації пасік затверджено Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338.
⏩ Детальніше про реєстрацію пасік – в наочних матеріалах, розроблених спільно з європейським проєктом EU4SaferFood.
☀️ Незабаром одне з найбільших релігійних свят – Великдень. Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій нагадуємо про основні правила, яких потрібно дотримуватися при приготуванні святкових страв.
1️⃣ Чисті руки та чисті продукти. Перед тим, як готувати їжу, ретельно вимийте руки, особливо якщо ви торкалися сирого м’яса, риби, яєць. Овочі та фрукти при споживанні добре промивайте питною водою, особливу увагу приділяйте зелені, листям салату. Мити їх треба ретельно, у проточній воді.
2️⃣ Розділяйте сиру та приготовану їжу. Нарізайте сирі продукти окремо від готових, користуйтеся окремими ножами та дошками для нарізання. Добре, якщо у вас є окремі дошка та ніж для м’яса, риби та овочів. Зберігати сирі та готові продукти також слід окремо.
3️⃣ Тривала термічна обробка. Ретельно готуйте їжу, щоб знешкодити патогенні мікроорганізми, що можуть бути в продуктах. Уникайте непросмаженого м’яса і, особливо, риби, адже саме у таких продуктах швидко розвиваються патогенні мікроорганізми.
4️⃣ Безпечна температура. Продукти, які швидко псуються (варені ковбаси, м’ясні салати, до складу яких входять яйця, молочні продукти тощо), зберігайте в холодильнику при температурі не вище +4 ℃, дотримуйтесь встановлених термінів зберігання. Приготована їжа може зберігатися при кімнатній температурі не більше двох годин.
5️⃣ Оминайте місця стихійної торгівлі. Купуйте харчові продукти та продовольчу сировину (яйця, м’ясо, молочні продукти) лише у стаціонарних закладах торгівлі, на санкціонованих ринках. Завжди перевіряйте термін придатності та дотримуйтесь термінів споживання.
6️⃣ Правильний вибір фарби для яєць. Найбільш безпечний спосіб – застосовувати натуральні барвники.
🏥 У разі виявлення перших ознак харчового отруєння необхідно терміново звернутись до лікаря.
🫶 Використання цих порад допоможе вам зберегти своє здоров’я.
При Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області створено «гарячу лінію» для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг. Цілодобово та безкоштовно для громадян.
Це номера: (𝟬𝟰𝟴) 𝟳𝟭𝟲 𝟲𝟲 𝟳𝟰 та (𝟬𝟵𝟳) 𝟱𝟵𝟵 𝟲𝟱 𝟮𝟮.
❗ Звертаємось до власників тварин. Наразі кожен повинен посилити увагу. Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри негайно звертатись на «гарячу лінію»!
🐄🦓🐖 Коротко про ящур. Хвороба проявляється лихоманкою, везикулярним враженням ротової порожнини, вінчика, у корів – вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур вражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, верблюдів, буйволів, яків, оленів, косуль, джейранів, сайгаків, турів, лосів, кабанів, антилоп, зебр, слонів, ведмедів та інших парнокопитних.
🐑🐃🐐 Коротко про блутанг. До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.
Нагадуємо, що на позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України прийнято додаткові ветеринарно-санітарні заходи для недопущення занесення вірусів ящуру та блутангу на територію України. Серед них – суворе дотримання заходів біобезпеки на фермах, переміщення тварин тільки за наявності супровідних ветеринарних документів тощо.
#ящур #стоп_ящур #foot_and_mouth_disease
📍 Наразі є обмеження імпорту з Угорщини та Словаччини в Україну (в цих країнах нещодавно зафіксовані випадки ящуру).
☝️ Держпродспоживслужба закликає громадян не провозити в ручній поклажі харчові продукти тваринного походження з цих країн для убезпечення від проникнення вірусу ящуру на територію нашої країни.
❗Нагадуємо, що ящур – це вірусна хвороба, спільна для людей і тварин, що призводить до вибраковки всього поголів’я. Україна наразі є вільною від ящуру, проте в сусідніх країнах він фіксується.
#ящур #стоп_ящур #foot_and_mouth_disease
275 943,14 кв. км – це площа території України, на якій планується розповсюдження вакцини (принад). Це йде мова про майже всі регіони, крім Донецької, Луганської та Херсонської областей, Автономної Республіки Крим.
У кожному регіоні створені робочі групи, до складу яких увійшли спеціалісти ветеринарної медицини, лісівники, мисливці, тощо. Загалом кампанія буде тривати до 1,5 місяців.
У спільній із європейським проєктом EU4SaferFood інфографіці створили зовнішній вигляд вакцини і особливості здійснення пероральної кампанії у період воєнного стану.
🌐Детальніше: https://bit.ly/4jCLUB4
Колеги! Зафіксовано спалахи хвороби ящуру в країні ЄС, це призводить до ризику розповсюдження на території України. Держродспоживслужба підготувала буклети, використовуйте їх та розповсюджуйте! Адже це продовольча безпека нашої країни та гарантія економічного розвитку!
ЄДРПОУ: 00702972
тел: (048) 705-3097
MailTo: odregionlab@ukr.net
67667, Одеський район,
Одеська обл., смт. Хлібодарське,
вул. Маяцька дорога, буд.27