Історія

Одеська регіональна державна лабораторія Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів починає свою історію із двоповерхової будівлі Одеської обласної ветеринарної лабораторії, яка розташувалась у м. Одесі за адресою вул. 7-ма Пересипська, 6.

Згодом у зв’язку із виробничою необхідністю та збільшенням кількості досліджень, керівництвом лабораторії прийнято рішення щодо переміщення усіх працівників лабораторії до смт. Хлібодарське із розширенням матеріально-технічної бази.

У 1989 році під керівництвом Носуленка Олександра Семеновича відбувалася велика трансформація лабораторії, а саме було побудовано Лабораторний комплекс, збудований по типовому проекту 807-1102.

До складу комплексу ввійшли: чотирьох поверховий лабораторний корпус з двох поверховим віварієм, допоміжний корпус, гараж на десять автомашин, шістнадцяти квартирний житловий будинок для працівників лабораторії, два пожежні резервуари, хлораторна, естакада для миття транспортних засобів.

Двохповерховий виробничій корпус лабораторії за проектом 07-109 було побудовано ще наприкінці 70-х років ХХ століття де розташувалися: загін з діагностики і боротьби з лейкозом, паразитологічний відділ, відділ по ветеринарно-санітарній експертизі, відділ діагностики та боротьби з хворобами риб, відділ по лабораторній діагностиці туберкульозу, серологічний, патоморфологічний та епізоотологічний відділи.

Після побудування лабораторного комплексу усі відділи лабораторії (окрім радіологічного) сконсолідувались у двох будівлях лабораторії в смт. Хлібодарське.

 

ХХІ століття Одеська регіональна державна лабораторія зустріла потужним майново-цілісним комплексом з сучасним обладнанням у якому функціювали шістнадцять відділів: бактеріологічний, вірусологічний, мікологічний, хіміко-токсикологічний, епізоотологічний, серологічний, радіологічний, патоморфологічний, паразитологічний, по відбору та реєстрації зразків, по ветеринарно-санітарній експертизі, діагностики та боротьби з хворобами риб, з діагностики хвороб птиці, технічний і метрологічний відділи та загін з діагностики і боротьби з лейкозом.

 

03 лютого 2004 року лабораторія стала першою в Україні, яка отримала атестат акредитації відповідно до вимог ДСТУ ISO/IEC 17025 – 2001 в галузі: — бактеріологічних, мікологічних, іхтіопатологічних, радіологічних, хіміко-токсикологічних випробувань зразків продукції тваринного, рослинного і біотехнологічного походження.

 

У 2008 році за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків та розвиток лабораторії, Одеська обласна державна лабораторія ветмедицини була нагороджена Дипломом всеукраїнського конкурсу «Суспільне визнання» за відданість своїй справі за підписом Міністра аграрної політики України.

 

Лабораторію неодноразово відвідували гості державного та міжнародного масштабу, які відмічали сучасний майново-цілісним комплексом лабораторії та чисельні лабораторні дослідження, які проводила лабораторія.

 

Павленко Микола Степанович Директор Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи

Бісюк Іван Юрійович З травня по грудень 2010 року — Голова Державного комітету ветеринарної медицини України — Головний державний інспектор ветеринарної медицини України.
 

Вербицький Петро Іванович З 1999 по 2005 роки — голова Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України — головний державний інспектор ветеринарної медицини України.

 

Не зупиняючись на досягненому керівництво лабораторії постійно шукало можливості щодо збільшення майново-цілісного комплексу лабораторії та оновлення обладнання, а також збільшення штату працівників лабораторії.

Під керівництвом Каганця Олександра Олександровича досягнуто домовленості з Відділом зменшення загрози Посольства США в Україні та Міністерством оборони США щодо побудування (реконструкції) сучасної будівлі нового лабораторного корпусу.

Після введення будівлі нового лабораторного корпусу в експлуатацію у ньому будуть розташовані наступні відділи: патоморфологічний, паразитологічний, вірусологічний, епізоотологічний, бактеріологічний, імунологічний.

 

У 2019 побудовано паркан навколо території лабораторії. Вхід сторонніх осіб обмежено, як до території лабораторії так і до її приміщень шляхом встановлення сучасних контрольно-пропускних турнікетів.

 

Станом на сьогодні керівництвом лабораторії приймаються заходи щодо реконструкції старих приміщень лабораторії шляхом здійснення капітального та поточного ремонту та модернізації обладнання, а також виділення додаткової суміжної території для потреб лабораторії.